Rozmowa z ilustratorką – Elżbietą Wasiuczyńską

Jeszcze tylko do 11 grudnia można oglądać w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu wystawę ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej “Wokół Kuleczki”. Polecamy serdecznie i zapraszamy do posłuchania rozmowy z ilustratorką.

Materiał do odsłuchania dostępny jest tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=7ysXLFNUKwc
Informacje o wystawie ze strony internetowej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (www.zamek.poznan.pl):

Prezentacja prac z dwóch najnowszych książek ilustrowanych przez Elżbietę Wasiuczyńską dla wydawnictwa Media Rodina: „Kot ty jesteś?” i „Spacerkiem przez rok” (ta druga ukaże się w listopadzie 2016 roku). Oprócz tego na wystawie zobaczymy także ilustracje do serii książek o „Panu Kuleczce” autorstwa Wojciecha Widłaka oraz do wydawnictwa „Baśnie Polskie. Cudowna Studzienka” autorstwa Joanny Papuzińskiej.

Elżbieta Wasiuczyńska jest autorką ilustracji do ponad 20 książek (w tym serii o „Panu Kuleczce”). Wiele z nich otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Książka autorska „Mój pierwszy alfabet” zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2009. Współpracowała z „Pentliczkiem”, „Świerszczykiem” i „Dzieckiem”. Otrzymała honorowe wyróżnienie na Pro-Bolonia za ilustracje do książki Wojciecha Widłaka “Pan Kuleczka”. Książka “Zaczarowane Historie” (Bajka) M. E. Letki została wpisana na listę Skarbów Muzeum Książki dla Dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *