Wokół rodzeństwa – 27.02.2017

Pojawienie się na świecie kolejnego dziecka to ważny moment w życiu rodziny. Jak się do niego przygotować? Jak rozmawiać o tej zmianie ze starszym dzieckiem? Jak ułożyć na nowo relacje w powiększonej rodzinie? Na co zwrócić uwagę wychowując rodzeństwo: czego warto się spodziewać, a czego  unikać?

O tym wszystkim porozmawiamy z Natalią Minge, psychologiem wspierającym rodziców i nauczycieli, trenerem komunikacji opartej na empatii, autorką książek i artykułów z tego zakresu. Prywatnie mamą czwórki dzieci w wieku od pół roku do 10 lat. Pretekstem do rozmowy stanie się jej książka, napisana wspólnie z mężem Krzysztofem, “Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać dzieci w budowaniu więzi” wydanej przez Wydawnictwo Samo Sedno.

Tradycyjnie sięgniemy również po książki poświęcone temu tematowi. Wśród zaprezentowanych przez nas tytułów znajdzie się “Rodzeństwo bez rywalizacji. Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, by samemu żyć z godnością” duetu Adele Faber i Elisabeth Mazlish (wyd. Media Rodzina) oraz wartościowa literatura dla najmłodszych: “Basia i nowy braciszek”, Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak (wyd. Egmont), “Kret sam na scenie” Evy Eriksson i Ulfa Nilssona (wyd. EneDueRabe). Sięgniemy także po dziecięcą klasykę: “Dzieci z Bullerbyn” (wyd. Nasza Księgarnia) oraz “Ja też chcę mieć rodzeństwo” (wyd. Zakamarki) autorstwa Astrid Lindgren.

Zapraszamy do słuchania nas w poniedziałek, 27 lutego o godz. 21:15.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *