W co się bawić z dziećmi? – 22.05.2017

Przed nami 1 czerwca czyli obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Najlepszym prezentem dla dzieci od rodziców jest bez wątpienia wspólny czas. Jednak wielu dorosłych nie wie jak go z dziećmi spędzić. Jak sprostać oczekiwaniom dziecka i jednocześnie siebie nie zanudzić? W co bawić się z dziećmi i co jest potrzebne by zabawa była udana? Często mimo domu pełnego przeróżnych, kolorowych zabawek brak nam inwencji lub zwyczajnie nie wiemy, na co się zdecydować. Brak nam sił, a priorytet kreatywności paraliżuje, nie wspominając o pułapce, jaką jest stwierdzenie, że “zabawa powinna być edukacyjna”. W najbliższej audycji porozmawiamy o tym jak bawić się z dziećmi i mieć z tego przyjemność. Jak odkryć w sobie spontaniczność i co jest w zabawie najważniejsze. Naszym ekspertem będzie Agata Nowaczyk-Łokaj – twórczyni Warsztatów Agaty – miejsca zajęć dla dzieci i dorosłych na poznańskim Łazarzu, z wykształcenia prawniczka, z pasji trenerka improwizacji tanecznych metodą Living Dance Form, animatorka zabaw dla dzieci, organizatorka koncertów i wydarzeń kulturalnych dla Najmniejszych.

W audycji polecimy kilka dobrych książek o tym jak się bawić z dziećmi. Pojawią się m.in. “Zabawy paluszkowe” Krzysztofa Sąsiadka (Wydawnictwo Media Rodzina), “Książka do zabawy” Mai Marciniak (ładnebebe.pl).

Ponadto w części Cała Wioska Poleca odwiedzą nas goście z Centrum Sztuki Dziecka by opowiedzieć o zbliżającym się Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu oraz towarzyszącym mu Obserwatorium Sztuki dla Dziecka. Zaprosimy na cykl spotkań Rodzi się Rodzic w CK Zamek i inne ciekawe wydarzenia.

Słuchajcie nas w poniedziałek 22 maja o godz. 21:15.

Agata Nowaczyk-Łokaj to założycielka i właścicielka marki Warsztaty Agaty oraz miejsca zajęć dla dzieci i dorosłych na poznańskim Łazarzu, o tej samej nazwie. Z pierwotnego wykształcenia prawniczka, z pasji trenerka improwizacji tanecznych metodą Living Dance Form, animatorka zabaw dla dzieci, organizatorka koncertów i wydarzeń kulturalnych dla Najmniejszych. Przeszła długą drogę edukacji w kilku dziedzinach zawodowych oraz rozwoju osobistego różnymi metodami warsztatowymi i terapeutycznymi. Jest pasjonatką stosowania metod ruchowych, sensorycznych oraz artystycznych do pogłębiania samoświadomości, uwalniania energii, oswajania ciała, budowania relacji z sobą i innymi ludźmi. Wierzy w zmianę i przepływ. W budowaniu i prowadzeniu zajęć dla dzieci towarzyszy jej perspektywa Dziecka, w tym Dziecka wewnętrznego, a także podejście związane ze swobodą wyboru, radością i zabawą, wzajemnym szacunkiem i oparciem w relacji Dziecko-Dorosły. Zajęcia prowadzi z inspiracji wieloma metodami i własnymi wewnętrznymi potrzebami, tworząc z tego autorski program. Prywatnie jest rogatą duszą, szczerym człowiekiem, żoną Bartka i późną mamą Wojtka i Kuby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *