Uważność dla dzieci – 22.01.2018

Mamy coraz mniej wątpliwości, że zawrotne tempo życia, które staje się udziałem dorosłych, dotyczy także dzieci. Problemy z koncentracją, narastający niepokój, impulsywność, nadużywanie nowych technologii, choroby cywilizacyjne to tylko niektóre z problemów, z którymi mogą zmagać się dzieci. Mindfulness, czyli uważność to bycie tu i teraz, skupienie na oddechu, świadome reagowanie na nadchodzące bodźce. Uważność pozwala na pogłębianie współodczuwania, może też się stać doskonałą lekcją wdzięczności.

O tym, czy i jak praktykować uważność z dzieckiem, jakie są tego korzyści porozmawiamy z Agnieszką Pawłowską, autorką książek dla dzieci z serii “Kraina uważności”, psycholożką i pasjonatką uważności. Twórczynią rocznego programu wdrażania uważności do szkół, która prowadzi warsztaty z uważności dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Jak zwykle omówimy książki dla dzieci i dla rodziców związane z tematem. Wśród książek, które omówimy znajdą się m.in. Elaine Snel, “Uważność i spokój żabki” (Wydawnictwo CoJaNaTo) oraz seria książek o Pomelo Romany Bădescu i Benjamina Chauda (Wydawnictwo Zakamarki).

W części “Cała wioska poleca” zaprosimy na najbliższe ciekawe wydarzenia kulturalne dla rodzin w Poznaniu oraz posłuchamy rozmowy z autorką “Choć/dź zobacz! Przewodnika po Trakcie Królewsko-Cesarskim dla dzieci”.

Do usłyszenia w poniedziałek 22 stycznia o godz. 21:15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *