Teatr dla najmłodszych – 29.01.2018

W ostatni weekend stycznia w Poznaniu, za sprawą działalności Centrum Sztuki Dziecka, odbędą się obchody ŚWIATOWEGO ŚWIĘTA SZTUKI DLA NAJNAJMŁODSZYCH SMALL SIZE DAYS 2018! Jak co roku wydarzeniu towarzyszy hasło ”Sztuka nie jest kwestią wieku, lecz ciekawości”, a świętować będziemy wspólnie z Danią, Francją, Belgią, Hiszpanią, Finlandią, Szwecją, Rumunią, Austrią, Niemcami, Wielką Brytanią, Irlandią, Włochami, Węgrami, Litwą i Słowenią, a także Meksykiem, Chinami i Kamerunem!

Przy tej okazji chciałybyśmy w najbliższej audycji zagłębić się w temat teatru dla dzieci. Ile lat może mieć najmłodszy widz teatralny? Na co najlepiej wybrać się z małym dzieckiem do teatru? Jaka jest historia teatru dla najnajów w Polsce i na świecie? Po co małym dzieciom teatr i dlaczego warto? O tych zagadnieniach porozmawiamy na antenie z Joanną Żygowską – polonistką, teatrolożką, specjalistką ds. edukacji w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie, współpracowniczką Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Ponadto w audycji rozmowy z twórcami spektakli prezentowanych podczas “Small size days” w Poznaniu (“blisko”, “Kuuki”, “Morfeusz Sen”) oraz garść informacji o dobrych słuchowiskach i audiobookach.

Do usłyszenia w poniedziałek 29 stycznia o godz. 21:15.

Joanna Żygowska – polonistka, teatrolożka, doktorantka na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, gdzie prowadzi zajęcia o sztuce dla dzieci. Absolwentka podyplomowego studium Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań współczesności na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalistka ds. edukacji w Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie i współpracowniczka Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, gdzie współtworzy m.in. Obserwatorium przy Biennale Sztuki dla Dziecka. Autorka i koordynatorka warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach kilku projektów artystyczno-edukacyjnych, m.in. „Wszystko jest możliwe. Wyobraźnia” w ramach programu „Lato w teatrze”. Za pracę magisterską „Skrzydła dla dzieci. Teatr poetycki Krystyny Miłobędzkiej” otrzymała szereg nagród i  wyróżnień m.in.  główną Instytutu teatralnego im. Z. Raszewskiego oraz wyróżnienie specjalne Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza w Konkursie im. Jana Józefa Lipskiego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *