Rodzi się rodzic – Matka w społeczeństwie

W niedzielę 28 maja o godz. 16:00  w Holu Balkonowym w CK Zamek w Poznaniu odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu “RODZI SIĘ RODZIC”. Tematem inaugurującym będzie “Matka w społeczeństwie”, a porozmawiamy z Agnieszką Graff oraz Natalią Fiedorczuk. Wstęp wolny. Zapraszamy!


Punktem wyjścia do rozmów z cyklu “RODZI SIĘ RODZIC” będą książki dotyczące bycia rodzicem, stawania się rodzicem. Podczas dyskusji z ich autorami skupimy się na następujących zagadnieniach: „Matka w społeczeństwie”, „Bycie ojcem”; „Strata” i „Adopcja”.


ZAMEK Z KSIĄŻEK: RODZI SIĘ RODZIC
„MATKA W SPOŁECZEŃSTWIE” – SPOTKANIE Z NATALIĄ FIEDORCZUK I AGNIESZKĄ GRAFF
Prowadzenie: Natalia Szenrok-Brożyńska, Marta Kowerko-Urbańczyk
28.05.2017 g. 16 Hol Balkonowy / wstęp wolny

Natalia Fiedorczuk – z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o Internecie, estetyce i mieszkalnictwie. „Jak pokochać centra handlowe” (Wydawnictwo Wielka Litera) – prozatorski debiut Natalii Fiedorczuk – to opowieść wielu kobiet, które dotknął kryzys związany z urodzeniem dziecka. Czy mamy prawo traktować to skądinąd radosne wydarzenie w kategorii kryzysu? W hipnotyzującej i surowej opowieści Natalia Fiedorczuk wyciąga na światło dzienne pytania o rodzicielstwo, których nie mamy ochoty ani odwagi sobie zadać. Czy istnieją matki lepsze i gorsze? Kto o tym decyduje? Jednak ta książka to nie tylko opowieść o stawaniu się rodzicem, to także portret otoczenia: portret Polski, jej przedmieść, a także codziennej pracy i obowiązków, wynikających z dorosłości.

Agnieszka Graff – pisarka, publicystka, feministka, amerykanistka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich i Gender Studies UW, współtwórczyni Kongresu Kobiet. autorka m.in. książek „Świat bez kobiet” (2001), „Rykoszetem” (2008), „Magma” (2010), „Matka feministka” (2014). Bohaterka wywiadu rzeki „Graff. Jestem stąd” (2014). „Matka feministka” (Wydawnictwo Krytyka Polityczna) to zadziorny przewodnik po doświadczeniu macierzyństwa w Polsce.; znajdziesz w nim wszystko, co w naszej rzeczywistości budzi rozgoryczenie, wściekłość, a często wręcz rozpacz matek. I jeszcze mocne dowody na to, że równość jest wartością rodzinną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *