Rodzi się rodzic – Adopcja

W sobotę 30 września o godz. 16:00 na Scenie Nowej w CK Zamek w Poznaniu odbędzie się drugie spotkanie z cyklu “RODZI SIĘ RODZIC”. Tym razem tematem będzie “Adopcja”, a porozmawiamy z Katarzyną i Jarosławem Klejnockimi i Hanną Barełkowską. Wstęp wolny. Zapraszamy!


Punktem wyjścia do rozmów z cyklu “RODZI SIĘ RODZIC” będą książki dotyczące bycia rodzicem, stawania się rodzicem. Podczas dyskusji z ich autorami skupimy się na następujących zagadnieniach: „Matka w społeczeństwie”, „Bycie ojcem”; „Strata” i „Adopcja”.


ZAMEK Z KSIĄŻEK: RODZI SIĘ RODZIC
„ADOPCJA” – SPOTKANIE Z KATARZYNĄ I JAROSŁAWEM KLEJNOCKIMI ORAZ HANNĄ BAREŁKOWSKĄ
Prowadzenie: Natalia Szenrok-Brożyńska, Marta Kowerko-Urbańczyk
30.09.2017 g. 16 Scena Nowa / wstęp wolny

Katarzyna i Jarosław Klejnoccy to autorzy książki „Próba miłości. Jak pokochać cudze dziecko” (Wydawnictwo Czarne). Byli oni spełnionymi rodzicami dwójki dzieci, kiedy poznali Asię, sympatyczną nastolatkę z domu dziecka. Po kilku miesiącach znajomości postanowili, że spróbują stworzyć jej dom zastępczy. W swojej książce dzielą się wątpliwościami i rozterkami, przed którymi stanęli, podejmując tę ważną decyzję. Zadają też trudne i odważne pytania: o stan opieki społecznej w naszym kraju, o zadania i powinności rodzica, wreszcie – o odpowiedzialność osoby, która dostała szansę na nowe życie. Próba miłości to poruszający dwugłos małżeński o doświadczeniu rodzicielstwa zastępczego.

Hanna Barełkowska, autorka książki „Nie mażę się, ale marzę o…”poświęconej rodzicom dzieci niepełnosprawnych, tym razem dotyka kolejnego ważnego tematu – problemu adopcji. Książka „Będziesz moim wszystkim. 10 historii adopcyjnych i jedna bajka” jest zapisem rozmów z rodzicami adopcyjnymi, którzy zaprosili autorkę do swojego świata. I to trudnych rozmów, bo nie zawsze jest tak, że rodzice adoptują dziecko, pokonują pierwsze trudności, a potem już wszystko układa się wspaniale. Bywają sytuacje, gdy mimo starań dziecko, już doświadczone przez los, zaczyna tworzyć piekło w domu. Jak to zderzenie pragnień i marzeń z rzeczywistością wpływa na małżeństwo, na rodzinę? Ta książka otwiera nam oczy na świat, którego pewnie nie znamy, a który jest tuż obok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *