Poczucie własnej wartości u dziecka -29.10.2018

Poczucie własnej wartości u dziecka to jeden z wielkich tematów psychologii i kompetencji rodzicielskich. Jako rodzice marzymy, by u naszych dzieci było ono nieustająco wysokie, ale czy sami nie odczuwamy, jak bardzo potrafi być zmienne? Z Agnieszką Koluch-Horbowicz certyfikowaną trenerką Family-Lab propagującą myśl Jespera Juula porozmawiamy, jaką rolę mają przed sobą rodzice w kształtowaniu poczuciu wartości dziecka.  Gdy dziecko przychodzi na świat, zwykle patrzymy na nie z miłością i bezgraniczną akceptacją, gdy rośnie, zaczynamy przyglądać mu się przez pryzmat możliwości i zdolności, dziecko konfrontuje się z grupą równieśniczą. Jak motywować dzieci, które szybko zniechęcają się drobnymi niepowodzeniami? Jak budować w dziecku przekonanie, że „jest ok, taki jakie jest”? I jakie są różnice między poczuciem własnej wartości, a wiarą w siebie czy pewnością siebie? Zastanowimy się też nad poczuciem własnej wartości w kontekście języka osobistego, którym zwracamy się do dzieci. Jaką rolę w kształtowaniu poczucia własnej wartości może mieć wyrażanie uczuć czy trening samodzielności?

Oprócz tego tradycyjnie omówimy książki związane z tematem, a po 22 opowiemy o wydarzeniach kulturalnych skierowanych do dzieci, m.in. podsumujemy Półmetek Obserwatorium Sztuki dla Dziecka oraz Małgorzata Swędrowska opowie nam o swojej najnowszej książce.

Do usłyszenia w poniedziałek, 29 października, o godz. 21.15.

Agnieszka Koluch-Horbowicz, trenerka Familylab Polska. Z wykształcenia trener, nauczycielka języka angielskiego, kognitywistka. Poza tym pasjonatka Porozumienia bez Przemocy i edukacji alternatywnej. Pracuje z dziećmi oraz dorosłymi i uwielbiam nauczać – robiąc to, uczy się nieustannie sama. Dzieli się ideami Porozumienia bez Przemocy oraz Familylabu, bo widzi, jak wiele pozytywnych zmian wniosły one do jej życia rodzinnego i zawodowego. Prywatnie jest mamą, uwielbia jogę, podróże i spacery po lesie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *