Od ilustracji do książki obrazkowej – 28.11.2016

Wśród zalewu tandetnych książek dla dzieci istnieje w Polsce fenomen wydawnictw będących dziełami sztuki. Cenią je nie tylko dzieci, ale też dorośli odbiorcy. To książki z pomysłem. Z mądrym tematem, ciekawym autorskim tekstem, przemyślaną i dopracowaną ilustracją. W listopadowym odcinku przyjrzymy się im bliżej. Naszym gościem będzie Katarzyna Bajerowicz – ilustratorka książek dla dzieci, autorka autorskich książek obrazkowych. Ponadto nie lada gratka dla moli książkowych – konkurs, w którym dzięki współpracy z Wydawnictwem Nasza Księgarnia, będzie można wygrać egzemplarze książek Katarzyny Bajerowicz z autografem.

Poza tym zaprosimy na kilka arcyciekawych wydarzeń dla dzieci, które trwają w Poznaniu i których nie można przegapić (“Wystawa prac Elżbiety Wasiuczyńskiej”, spektakl “Blisko”, 34. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!”, “Umarły las. Spotkanie z Adamem Wajrakiem i Tomaszem Samojlikiem”).

Do usłyszenia 28 listopada o godz. 21:15.

Katarzyna Bajerowicz (ur. 1969) – poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga www.mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie – do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium – teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *