Minimalizm, zero waste i dzieci – 28.08.2017

Współczesne dzieci zewsząd bombardowane są reklamami nowych przedmiotów. Trudno się oprzeć wrażeniu, że mają już wszystko i toną w zabawkach, a jednak wciąż pojawiają się nowe pokusy i nowe potrzeby. Mało tego, stale pobudzana konsumpcja prowadzi do nadprodukcji śmieci i niepotrzebnych przedmiotów.  Wszystko to stawia przed rodzicami nie lada wyzwania. Czy właściwie można im sprostać? Jak nauczyć dzieci trudnej sztuki wyboru i ograniczania konsumpcyjnych potrzeb?

O tym, jak można wychować świadomego i odpowiedzialnie ekologicznie konsumenta, porozmawiamy z Kasią Wągrowską, poznańską blogerką i ekologiczną aktywistką, autorką bloga ograniczamsie.com i książki “Życie zero waste”, która ukaże się we wrześniu br. Kasia opowie nam, czym jest minimalizm w rodzicielskim wydaniu i na czym polega idea zero waste. Usłyszymy także o idei poznańskich Giveboxów, w których można pozostawić niepotrzebne rzeczy, nadając im nowe życie.

W części poświęconej książkom polecimy lektury dla dzieci i dorosłych, które inspirują do ekologicznego i minimalistycznego życia. “Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków” Marty Sapały (Wydawnictwo Relacja), Agnieszki Suchowierskiej, “Mat i świat” (Wydawnictwo Krytyki Politycznej), “Zrób to krok po kroku” Clary Lidström i Annakarin Nyberg (Wydawnictwo Zakamarki), oraz dwie książki bez słów: “5 złotych” autorstwa Jae-hyuk ChaEun-young Choi z ilustracjami Eun-young Choi (Wydawnictwo Dwie Siostry) i “Dzień na plaży” Bernardo Carvalho (Wydawnictwo Tako) .

Do usłyszenia w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 21:15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *