Mama zmienia prace – 26.03.2018

Urlop macierzyński, perspektywa jego końca i powrotu do pracy w nowej konfiguracji rodzinnej, to często moment, w którym kobiety weryfikują swoje życie zawodowe i stają w obliczu decyzji o zmianie. To czas, w którym koncentrując swoją uwagę na dziecku, konfrontujemy się też mocno z własnymi ambitnymi planami zawodowymi oraz pomysłami na rozwój osobisty. Dziecko z reguły daje nam siłę wewnętrzną i odwagę, a jednocześnie zabiera czas i siły fizyczne. Nowy członek rodziny staje się zazwyczaj pretekstem do zmiany drogi zawodowej mamy. O tym, co może zrobić kobieta, która chce zmienić swoje życie zawodowe po urodzeniu dziecka, porozmawiamy w najbliższej audycji.

Jak dobrze rozpoznać siebie, swoje potrzeby i możliwości? Z jakimi trudnościami można się spotkać? Jak poradzić sobie z siłą własnych przekonań i uprzedzeń? Czy można złapać balans między aktywnym życiem rodzinnym a rozwojem kariery zawodowej? Na te i wiele podobnych pytań poszukamy odpowiedzi z Hanną Kaniewską – coachem pracującym z kobietami, organizującym warsztaty, programy grupowe i indywidualne, podczas których pomaga kobietom rozpocząć nowe życie zawodowe, bardziej w zgodzie z sobą. Nie zabraknie książek związanych z tematem. Zajrzymy do “Mamy wracamy” Marty Waszczuk (Wydawnictwo Mamania) oraz “50/50 Przewodnik dla pracujących rodziców. Jak wspólnie złapać balans między pracą a rodziną” Sharon Meers i Joanna Strober (Wydawnictwo Mamania). Pojawią się też tytuły dla najmłodszych o zapracowanych mamach.

W części “Cała wioska poleca” zdamy relacje z Poznańskich Targów Książki Pegazik (23-25.03.2018) oraz zapowiemy najbliższe wydarzenia kulturalne dla rodzin, których nie można przegapić, czyli m.in. premierę kinową filmów animowanych o Basi (14 kwietnia 2018), które powstały na podstawie pięciu książek z kultowej już serii stworzonej przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak. Słuchajcie nas uważnie, bo planujemy z tej okazji książkowy konkurs.

Do usłyszenia w poniedziałek 26 marca o 21:15.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *