Lato z książką w mieście cz.1 – 25.06.2018

W ostatniej przedwakacyjnej audycji porozmawiamy o czytelnictwie dzieci. Będzie to pierwsza z trzech letnich audycji, które poświęcimy temu tematowi, spotykając się z twórcami książek i ludźmi głęboko zaangażowanymi w czytelnictwo najmłodszych.

W najbliższy poniedziałek porozmawiamy o tym, jak można w mieście spędzić lato z książką i o tym, co zrobić, by dzieci chciały rosnąć z książkami. Naszym gościem będzie Joanna Przygońska – szefowa zespołu ds. literatury w Centrum Kultury ZAMEK. Koordynatorka programu festiwali Poznań Poetów i Festiwalu Fabuły, kuratorka programu „Zamek z Książek”. Joanna opowie nam o tym, jak wraz z zespołem ramach „Zamku z książek” zachęca do pracy z książką nauczycieli… wf-u, matematyki czy przyrody i dlaczego jest to takie ważne. Podzieli się opowieściami o  letniej „Bibliotece na rowerze”, którą poznaniacy mogą spotkać latem w miejskich parkach i zapowie wakacyjne spotkania i warsztaty z twórcami książek dla najmłodszych.

Po godzinie 22:00, w części „Cała wioska poleca”, odwiedzi nas Barbara Małecka – teatrolożka, specjalistka ds. teatru dla najnajmłodszych, dyrektor artystyczna festiwalu Sztuka Szuka Malucha, którego kolejna edycja zbliża się już wielkimi krokami.  Między 3 a 8 lipca Poznaniem zawładnie sztuka skierowana dla najmłodszych: będzie można obejrzeć spektakle z różnych stron świata, uczestniczyć w rodzinnym pikniku oraz panelach skierowanych dla rodziców. Wśród tegorocznych atrakcji nie zabraknie tzw relaxed performances, czyli przedstawień skierowanych do dzieci o specjalnych potrzebach poznawczych. Posłuchamy też Anny Gruszki – kuratorki Rzeki Żywej – letniego cyklu nadrzecznego w Bramie Poznania, podczas którego oprócz wydarzeń skierowanych dla dorosłego odbiorcy czeka nas moc atrakcji dla rodzin z dziećmi. Ania zaprosi także na wystawę Rośliny Cybiny, na której dla najmłodszych zostanie zaaranżowana specjalna RZECZNA SALA PRZYGÓD – artystyczna przestrzeń inspirowana doliną Cybiny zaprojektowana przez artystkę Jolantę Brejdak w konsultacji z ekspertkami z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Lato przed nami. Lato w mieście – będzie się działo!

Do usłyszenia w poniedziałek 25 czerwca o godz. 21:15.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *