Kim jest współczesny tata? – 26.11.2018

Współczesny tata konfrontuje się z wieloma różnymi koncepcjami ojcostwa i męskości. Porusza się w świecie, który bardzo różni się od tego, w którym sam się wychował. W najbliższej audycji chcemy przyjrzeć się ojcom, ich potrzebom i dylematom. Porozmawiamy o ojcu jako partnerze i o tym, czy da się równo rozłożyć obowiązki rodzicielskie i domowe. Jak uczyć się być zaangażowanym tatą i jak partnerka może go wspomóc w tej ścieżce? Przyjrzymy się jego obecności w życiu dziecka i temu, co zaangażowany tata może dać swoim dzieciom. Czy jego obecność coś innego znaczy dla synów, a coś innego dla córek? Naszym gościem będzie Krzysztof Minge, psycholog i ojciec czwórki dzieci.

Tradycyjnie porozmawiamy również o książkach związanych z ojcostwem, w naszych poleceniach nie zabraknie książek Jespera Juula, Konrada Kruczkowskiego i Ulfa Starka. A po godzinie 22:00 posłuchamy rozmowy z Anną Komorowską – architektką prowadzącą „pracownię k”, pedagożką, autorką książki „Ścieżka bosych stóp. Trzy drogi do naturalnych placów zabaw”, blogerką i podcasterką (blog, podcast i grupa na Facebooku „Nieplac zabaw”). Nie zabraknie też zaproszenia na 36. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!, w którym od początku grudnia będzie można uczestniczyć w Poznaniu.

Do usłyszenia w poniedziałek, 26. listopada o godz. 21.15 w Radiu Emaus.

Krzysztof Minge – psycholog prowadzący wraz z żoną poradnię psychologiczną Hipokampus specjalizującą się we wspomaganiu rozwoju najmłodszych i nieco starszych dzieci. Doradza w sprawach edukacji i wychowania dzieci od noworodków do nastolatków. Pomaga rodzicom przeprowadzić dzieci przez rozwód i adaptację do nowej sytuacji. Współautor kilkunastu książek i kilkudziesięciu artykułów opublikowanych w wersji papierowej i elektronicznej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *