Karmienie piersią – 24.07.2017

Karmienie piersią zdaje się być jednym z najbardziej naturalnych elementów macierzyństwa, a jednak ciągle potrafi sprawiać trudności. Wiele matek świadomie decyduje się na karmienie mlekiem modyfikowanym lub wybiera je, bo nie może karmić piersią z niezależnych przyczyn. Czasami mamy do czynienia z sytuacją paradoksalną – młode mamy spędzają ogromnie dużo czasu by przygotować się do porodu, wyposażyć we właściwą wyprawkę dla dziecka, urządzić pokoik, a zapominają o decyzji dotyczącej sposobu karmienia niemowlaka. I tak kilka minut po porodzie kwestia karmienia spada na nie jak grom z jasnego nieba. A zatem czy można przygotować się do karmienia piersią? Dlaczego w ogóle warto karmić piersią? Jeśli pojawiają się problemy, jak reagować, kogo prosić o pomoc i kiedy? Jak długo karmić piersią? Na te i wiele innych pytań postaramy się znaleźć odpowiedzi wraz z naszym gościem – Ewą Masełkowską – Międzynarodową Certyfikowaną Konsultantką Laktacyjną IBCLC, Specjalistką Zdrowia Publicznego, Promotorką Zdrowia, która od 10 lat prowadzi w Poznaniu Poradnię Laktacyjną „Mleczna droga”, gdzie wspiera kobiety mające problemy z karmieniem piersią na wszystkich etapach laktacji.

Tradycyjnie w audycji pojawią się książki związane z tematem, także dla dzieci. Będą to m.in. “Kołysanka o piersiach mamy” z Wydawnictwa Mamania oraz dwa tytuły z Wydawnictwa TAKO: “Piersi” i “Czary!”. Będziemy rekomendować “Politykę karmienia piersią” oraz wyczekiwaną nowość “Odstawieni. Ewolucja karmienia piersią. Historia kontrowersji” (oba tytuły z Wydawnictwo Mamania).

Z kolei w dodatku Cała Wioska poleca porozmawiamy z Barbarą Górecką – kuratorką wystawy “Książka ilustrowana”, która zaprosi do obejrzenia, trwającej do końca sierpnia, ekspozycji w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Zrelacjonujemy 11.Międzynarodowy Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych Sztuka Szuka Malucha, który odbywała się w Poznaniu na Scenie Wspólnej w dniach 4-9 lipca.

Do usłyszenia w poniedziałek 24 lipca o 21:15.

Ewa Masełkowska – Międzynarodowa Certyfikowana Konsultantka Laktacyjna IBCLC, Specjalistka Zdrowia Publicznego, Promotorka Zdrowia. Od 10 lat prowadzi w Poznaniu Poradnię Laktacyjną „Mleczna droga”, gdzie wspiera kobiety mające problemy z karmieniem piersią na wszystkich etapach laktacji.  Członkini Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, aktywnie i z ochotą uczestnicząca we wszystkich działaniach i projektach promujących karmienie naturalne. Prywatnie mama dwóch studiujących już chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *