Dziecko uczy się mówić – 26.06.2017

Porozumiewanie się z małym dzieckiem to czasem nie lada wyzwanie. Jak w domowych warunkach zadbać o rozwój mowy dziecka? Na co warto uważać? Czy to prawda, że dziewczynki mówią szybciej od chłopców? Kiedy należy udać się do specjalisty? Czy można nauczyć malucha czytania?

O tym wszystkim porozmawiamy z Marią Szyfter, kognitywistką, logopedą, pedagogiem specjalnym i nauczycielką języka angielskiego. Współzałożycielką / Członkinią Fundacji Cali Mali, której misją jest wspomaganie dzieci w prawidłowym rozwoju komunikacji, czyli m.in. propagowanie profilaktyki logopedycznej u najmłodszych dzieci oraz edukowanie rodziców i nauczycieli z zakresu wczesnej stymulacji. A prywatnie szczęśliwą mamą dwójki małych dzieci.

Tradycyjnie już polecimy książki, które warto czytać z dzieckiem uczącym się mówić. Wśród nich znajdą się pozycje Marty Galewskiej-Kustry “Pucio uczy się mówić” i “Pucio mówi pierwsze słowa” (wyd. “Nasza Księgarnia”) oraz Anity Bijsterbosch “Wszyscy ziewają” (wyd. Adamada).

Ponadto w części Cała Wioska Poleca podzielimy się wrażeniami z 21.Biennale Sztuki dla Dziecka, opowiadając o niezwykłym tygodniu ze sztuką dla najmłodszych. Nie zabraknie rozmów i wywiadów podsumowujących Biennale. Polecimy także zbliżające się wydarzenia, m.in. Festiwal Sztuka Szuka Malucha.

Słuchajcie nas w poniedziałek 26 czerwca o godz. 21:15 na antenie Radia Emaus.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *