Dzieci i przyroda – 27.03.2017

Współczesne dzieci wiedzą dużo o ochronie środowiska i ekologii, ale czy faktycznie obcują z przyrodą i natura jest im bliska? Jak często spacerują po lesie, budują szałasy, wchodzą na drzewa? Czy zwierzęta oglądają tylko w zoo i w książkach, a owoce i warzywa jedzą tylko te kupione w sklepie, a nie samodzielnie zerwane z drzewa, krzaka, czy wykopane z ziemi? Dlaczego warto by dzieci doświadczały przyrody w sposób namacalny, spontaniczny i jak to realizować mieszkając w mieście? O tym wszystkim porozmawiamy z Magdaleną Garczarczyk – architektem krajobrazu, pedagogiem, wielbicielką naturalnych miejsc zabaw z dziećmi.

Poza tym w audycji sięgniemy po ciekawe książki związane z zagadnieniem. Omówimy “Ostatnie dziecko lasu” autorstwa Richarda Louv ( wyd. Relacja) oraz polecimy książki dla dzieci: “Rok w lesie” Emilii Dziubak (wyd. Nasza Księgarnia), “Niedźwiedź polarny” Jenni Desmond ( wyd. Łajka), “Zwierzaki Wajraka” Adama Wajraka (wyd. Agora), “Umarły las” autorstwa Tomasza Samojlika i Adama Wajraka (wyd. Agora).

Ale to nie wszystko! Wydłuża się nasz czas antenowy. Startujemy z dodatkiem “Cała wioska poleca” i między 22:00 a 22:30 posłuchacie o bieżących wydarzeniach kulturalnych dla dzieci i rodziców w Poznaniu. Tym razem sprawdzimy na co w kwietniu warto wybrać się z dziećmi do teatru.

Zapraszamy do słuchania nas w poniedziałek 27 marca o godz. 21:15.

Magdalena Garczarczyk – architekt krajobrazu, pedagog, nauczyciel. W ramach Projekt Zieleniak (www.facebook.com/zieleniak.org) i działań Stowarzyszenia Kolektyw Kąpielisko (www.facebook.com/kolektywkapielisko) prowadzi warsztaty ogrodnicze, przyrodnicze i kulinarne dla dzieci, młodzieży i rodziców. Pasjonatka działań współtworzonych wraz z dziećmi, naturalnych miejsc zabaw oraz ogrodnictwa miejskiego w każdej skali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *