Dom Bajek – 14.01.2019

Z nowym rokiem, nowym krokiem. Cała wioska od stycznia 2019 będzie emitowana dwa razy w miesiącu! Jedną z audycji poświęcimy kulturze dla dzieci i rodziców, drugą wybranym zagadnieniom, które związane są z rodzicielstwem. Styczeń zaczynamy z kulturą i Domem Bajek!

Dom Bajek to prężna, poznańska, oddolna inicjatywa czterech kobiet: Barbary Góreckiej, Anny Marii Brandys, Marii Kiedrowskiej i Angeliki Choczaj, które od jesień 2016 roku prowadzą Bibliotekę Domu Bajek – kameralną bibliotekę społeczną z literaturą dla dzieci i rodziców zlokalizowaną przy ulicy Święty Marcin 37 w Poznaniu. Specjalnością Domu Bajek jest twórcza zabawa z piękną książką, a celem promocja czytelnictwa w najlepszym wydaniu. Wybieranie książek, których wartościową treść uzupełnia ilustracja na wysokim poziomie artystycznym, czy szukanie perełek wydawnictw dużych i małych, znanych i mniej znanych, także klasyki w nowym wydaniu – to misja, z którą Dom Bajek radzi sobie świetnie. W najbliższej audycji będziemy miały okazję porozmawiać z twórczyniami Domu Bajek: Barbara Górecką oraz Anną Marią Brandys, które opowiedzą o swoich działaniach.

W audycji nie zabraknie też kulturalnych zaproszeń na najbliższy czas do Kina Muza, Teatru Polskiego czy na Scenę Wspólną.

Do usłyszenia w poniedziałek, 14. stycznia o godz. 20:00 w Radiu Emaus.


BARBARA GÓRECKA Historyk sztuki, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pracuje w Galerii Plakatu i Designu Muzeum Narodowego w macierzystym mieście. Specjalizuje się w ilustracji książkowej dla dzieci. Nauczycielka wiedzy o kulturze w II Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu.

ANNA MARIA BRANDYS Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od wielu lat zaangażowana w działalność edukacyjną na terenie Poznania, wolontariuszka w Fundacji na Rzecz Integracji Osób Niepełnosprawnych i Autystycznych FIONA, gdzie prowadzi zajęcia arteterapeutyczne. Zawodowo związana z Pracownią Naturalnego Barwienia Sztuka Naturalna w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu.

MARIA KIEDROWSKA Z wykształcenia dziennikarka i filolog. Zajmuje się tłumaczeniem książek i pisaniem tekstów dla galerii fotografii on-line (WAN). Dzieci nieustannie ją dziwią i olśniewają.

ANGELIKA CHOCZAJ Z wykształcenia filolog i dziennikarka. Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zwolenniczka rodzicielstwa bliskości. Na co dzień stara się zapewniać bezpieczną przestrzeń do spontanicznego odkrywania świata swojemu dziecku. W zrozumieniu troszkę mniejszego Człowieka, pomaga jej myśl, że my do- rośli też w pewnym etapie swojego życia byliśmy dziećmi.

http://jakmalowana.pl/poznan-dom-bajek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *