Mama ćwiczy – 22.10.2018

Czy w ciąży trzeba się bardzo oszczędzać? Czy wolno kontynuować uprawianie sportu? Czy wskazane jest, by regularnie ćwiczyć biegać, pływać, uczęszczać na siłownię, jeździć na rowerze itp.? A może najlepiej się nie przemęczać i jak najwięcej wypoczywać? Czy to normalne i konieczne, by po ciąży dodatkowe kilogramy zostały, a kondycja spadała? O tym, jak być aktywną fizycznie mamą i dlaczego warto porozmawiamy z Anną Wawrzyniak-Strzelińską – promotorką zdrowia, prezeską Stowarzyszenia „Dbamy o Mamy” promującego m.in. aktywność fizyczną w ciąży. Pani Anna od ponad 10 lat pracuje z kobietami w ciąży. Prowadzi ćwiczenia, taniec brzucha, pilates oraz zajęcia w szkole rodzenia. Jest też redaktorką książki „Zdrowa, sprawna, świadoma. Poradnik przyszłej mamy”, którą uważni słuchacze będą mogli otrzymać podczas audycji.

W części “Cała wioska poleca” opowiemy o ciekawym projekcie dla rodzin zainicjowanym przez Muzeum Pana Tadeusza Ossolineum we Wrocławiu. Porozmawiamy z Moniką Bronowicką – koordynatorką #muzealniaków – akcji zachęcającej rodziców najmłodszych dzieci do wizyt w muzeach oraz galeriach sztuki i propagującej modę na muzea, wszak na interakcję z kulturą nigdy nie jest za wcześnie. Tradycyjnie zapowiemy też ciekawe wydarzenia dla rodzin z dziećmi w Poznaniu.

Do usłyszenia w poniedziałek 22 października o godz. 21:15.

Anna Wawrzyniak-Strzelińska – promotorka zdrowia, prezeska Stowarzyszenia „Dbamy o Mamy” promującego m.in. aktywność fizyczną w ciąży. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu (zdrowie publiczne – promocja zdrowia) na Akademii Medycznej w Poznaniu, ma uprawnienia pedagogiczne i kwalifikacje nauczyciela promocji zdrowia. Zajęcia ciążowe prowadzi od 2004 roku, a od 2015 również zajęcia w Bezpłatnej Szkole Rodzenia „Femina”. Już jako instruktorka ćwiczeń ciążowych (w 2005 roku) zetknęła się z tańcem orientalnym. Zachwycona jego „ciążową użytecznością” z czasem opracowała unikalny program tańca orientalnego dla przyszłych mam. Bierze udział w różnego rodzaju warsztatach i kursach np. ćwiczeń na piłkach, ćwiczeń dna miednicy metodą Cantienica – Trening Dna Miednicy, metody Feldenkreisa, Pilates Matwork I, Medical Pregnancy Training. Redaktorka merytoryczna książki „Zdrowa, sprawna, świadoma. Poradnik przyszłej mamy”, a także koordynatorka wydania po polsku książki o aktywności w ciąży „Exercising Through Your Pregnancy” (ukaże się na przełomie grudnia i stycznia). Współpracuje przy projekcie „Poznanianki ćwiczą mięśnie miłości” finansowanym w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Mama dwóch synów, drugie dziecko urodziła w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *