Adopcja – 23.10.2017

Adopcja to jedno z największych, najsilniejszych tabu rodzicielstwa. Wiąże się z tak wieloma problematycznymi kwestiami i silnymi emocjami, że trudno je rozpoznać, trudno je zgłębić. Gdy poszukujemy rzetelnej informacji na ten temat z jednej strony otrzymujemy wyidealizowane obrazy adopcyjnego rodzicielstwa, a z drugiej – mroczne, interwencyjne reportaże, które pojawiają się w momentach, gdy coś niepokojącego dzieje się w rodzinach zastępczych czy adopcyjnych.

W najbliższej audycji chciałybyśmy się przyjrzeć temu co pomiędzy. Naszym gościem będzie Pani Hanna Barełkowska – autorka książki “Będziesz moim wszystkim. 10 historii adopcyjnych i jedna bajka” (Wydawnictwo Media Rodzina). Publikacja jest zapisem często trudnych rozmów z rodzicami adopcyjnymi o bardzo rożnych doświadczeniach adopcyjnych.

Poza tym omówimy kilka innych tytułów związanych z tematem, m.in. “Próbę miłości. Jak pokochać cudze dziecko” Katarzyny i Jarosława Klejnockich (Wydawnictwo Czarne) oraz “Moje dziecko gdzieś na mnie czeka. Opowieść o adopcjach” Katarzyny Kolskiej (Wydawnictwo W Drodze).

W części “Cała wioska poleca” zdamy relację z Festiwalu Literatury dla Dzieci w Poznaniu i posłuchamy m.in. rozmowy z Åsą Lind (autorką opowiadań o Piaskowym Wilku i Karusi).

Do usłyszenia w poniedziałek 23 października o 21:15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *